Zdrowie i Uroda

Czy dieta pudełkowa jest dla Ciebie?

Pewnie nie raz zastanawiałeś się nad wyborem takiego sposobu odżywiania, ale miałeś wątpliwości i obawy? Nie jesteś pewien, czy to żywienie sprawdzi się w Twoim przypadku? Taka dieta to wydatek, więc to słuszne, że analizujesz. Bycie szczerym ze sobą ułatwia podjęcie decyzji. Jeśli jednak dalej się wahasz, sprawdź dobrze, czy catering dietetyczny to coś, czemu warto powiedzieć tak.

Dla kogo takie jedzenie?

W zasadzie dla każdego. Dla tych, co przytyli i w tej chwili walczą o super sylwetkę. Dla osób będących pozytywnie zakręconych na punkcie zdrowego odżywiania. Biznesmeni, pracoholicy oraz wszyscy, którzy są zabiegani i nie mają czasu stać w kuchni, skorzystają na takim gotowym rozwiązaniu. Nie lubisz gotować? Dieta pudełkowa jest dla Ciebie. A może uprawiasz szeroko pojęte sporty i zależy Ci na zbilansowanych posiłkach? Wystarczy zamówić odpowiedni catering dietetyczny i już nie musisz się martwić o proporcje. To również właściwy sposób odżywiania dla osób będących na dietach wykluczających. Jeśli nie możesz jeść glutenu albo nabiału, wystarczy rozmowa i jadłospis w firmie dostarczającej posiłki jest układany w sposób indywidualny, tylko dla Ciebie.

POLECAMY: sprawdzona dieta pudełkowa Kraków – OptimalFit

Gdzie tkwi haczyk?

Nigdzie. Jest naprawdę niewiele aspektów przemawiających przeciw jedzeniu z pudełka. Po pierwsze musisz się liczyć z kosztami. Ceny za dzień startują od 50 zł w górę i wahają się w zależności od rangi firmy cateringowej i miejscowości. Po drugie, jeśli kochasz gotować, a przygotowanie posiłków Cię relaksuje, daj sobie spokój. Będziesz tęsknił za smakiem ulubionego ciasta czy sałatki. Nawet jeśli są w wersji dietetycznej. Istnieje też ryzyko, że nie zawsze będzie smakowało Ci to, co dostaniesz. Gusta kulinarne jednak da się omówić wcześniej, zanim podpiszesz umowę.

Jaka jest kaloryczność posiłków?

Każda firma cateringowa ma do wyboru kilka opcji. Poza tym w każdej z nich czuwa dietetyk kliniczny, który układa menu do indywidualnych potrzeb. Wszystko uzależnione jest od tego, czemu ma służyć taka dieta. Jeśli chcesz schudnąć, to musisz wiedzieć, czy zamówić posiłki o kaloryczności 1500, czy 1800 na całą dobę. A może jesteś na wysokobiałkowej diecie? To również należy omówić z kompetentną osobą, zatrudnioną w takiej firmie.

Typ diety i ilość posiłków

Są praktycznie dowolne. Na początku sam musisz zdecydować, na ile posiłków dziennie się decydujesz. Czy pięć mniejszych, czy 4 większe? Nie ma sensu jeść na siłę, jeśli nie jesteś głodny. Dietę dostosowujesz do swojego trybu pracy. Może to być menu biurowe, wegetariańskie lub klasyczne, czyli boksy mające na celu chronić przed przybieraniem na wadze.