Rodzina

Kokony dla niemowląt – must have w każdej wyprawce

Kokon dla niemowlaka przyda się w wielu sytuacjach. Dzięki niemu maleństwo znajduje się w odpowiedniej pozycji i jest chronione przed sturlaniem się, wypadnięciem, a nawet hałasami z zewnątrz. Ile warto wydać na dobry kokon i gdzie najlepiej go kupić? Na te oraz na wiele więcej innych pytań, odpowiedzi poniżej.

Kokon dla noworodka – hit ostatnich lat

Mnóstwo ekspertów od dzieci zaleca rodzicom, by ci koniecznie wyposażyli się w dobry kokon dla noworodka jeszcze przed przybyciem malucha do domu. Dlaczego? Kokon niemowlęcy umożliwia umieszczenie dziecka w bezpiecznym, komfortowym miejscu, w którym nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Ponadto, dziecko otulone jest wręcz przyjemnymi, delikatnymi materiałami, a wysokie boki sprawiają, że maluch nie zmieni swojego miejsca. Dlatego też, taki kokon bardzo często umieszcza się w łóżeczku niemowlęcym, w wózku, na łóżku rodziców, na sofie w salonie, a nawet na podłodze. Latem, wielu rodziców chętnie umieszcza kokon na trawie, na piasku, gdzie maluch czuje się naprawdę bezpiecznie.

Z czego wykonany jest kokon?

Dobre kokony dla niemowląt najczęściej wykonane są z bardzo dobrych, porządnych materiałów, które sprawdzają się w przypadku takich maluchów. W ostatnim czasie producenci akcesoriów dla dzieci stawiają na bardzo przyjemną tkaninę – minky, która jest delikatna, przepuszcza powietrze i co najważniejsze – nie powoduje żadnych alergii.

Asortyment funkcjonalny i bezpieczny

Gdy w domu pojawia się maluch, oczywiste jest, że zmienia się wszystko. Rodzice bardzo dbają o to, by stworzyć małemu człowiekowi odpowiednią przestrzeń, w której będzie się on czuł naprawdę dobrze. Dlatego też, tak wielu rodziców chwali sobie właśnie kokon niemowlęcy, który zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie rodzicom. Dzięki temu, że jest on lekki, poręczny i tak prosty w obsłudze – bez problemu można go położyć w każdym miejscu i zabrać ze sobą, gdy tylko opuszcza się dom.

Gdzie kupić porządny kokon?

Warto taki kokon dla noworodka kupić od sprawdzonego, doświadczonego producenta, który w 100% zadbał o to, by był to asortyment bezpieczny dla dziecka. Dobrze jest więc szukać takiego produktu w sklepach, które posiadają asortyment skierowany dla maluchów. Zarówno w internecie, jak i stacjonarnie można znaleźć dość sporo miejsc, gdzie kokony znajdzie się w przystępnych cenach.

Warto jednak, by rodzice sprawdzili, z czego dany asortyment jest wykonany oraz, czy np.: producent posiada atest na dany materiał. Bardzo często bowiem produkty dla dzieci posiadają specjalne atesty i certyfikaty.