Technika

Moduł LED Samsung

Moduł LED to zbiór diod, które zamknięte są w obudowie hermetycznej co nadaje mu dużą trwałość. Moduł LED wykorzystywany jest w akwarium, basenie oraz wielu innych miejscach, gdzie jest duża wilgotność. Dzięki modułom LED można tworzyć różnego koloru aplikacje świetlne.
Moduły LED stosowane są do oświetlenia banerów reklamowych lub liter przestrzennych, a także podświetlenia kasetonów, podwieszanych sufitów, mebli oraz fontann i oczek wodnych.
Moduły LED dzięki swojej uniwersalności stosować można zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a także jako dekorację lub oświetlenie główne.
Popularne na rynku są moduły firmy Samsung, które są najwyższej jakości i odznaczają się wodoszczelnością oraz szybkim i łatwym montażem a przede wszystkim długą żywotnościa, która sięga nawet 60000 godzin podczas ciągłego świecenia.
Moduł Samsung zamocować można na dwa sposoby. Pierwszy sposób to montaż za pomocą taśmy klejącej firmy 3M, która jest trwała i wytrzymała. Drugi sposób to montaż za pomocą wkrętów, który sprawdza się gdy montaż za pomocą taśmy nie jest możliwy ze względu na podłoże lub warunki atmosferyczne.
Moduł Samsung podzielić można na następujące rodzaje:
– moduł LED mini- to najmniejsze moduły, które posiadają dwie diody LED SMD;
– moduł LED 3*SMD- to najpopularniejszy model mający 3 diody LED SMD;
– moduł LED 4*SMD- to największy moduł wyposażony w 4 diody SMD, który ma kształt kwadratu.
Moduły w zależności od ilości posiadanych diod LED mają różną moc, z jaką świecą a moduł LED 12V jest zasilany przez niskie napięcie.
Moduł Samsung występuje w różnych barwach świecenia: białym, czerwonym, niebieski, zielony. Na rynku dostępne są moduły LED RGB, które świecą różnymi barwami a ustawić je można za pomocą specjalnie skofigurowanego sterownika. Moduł LED RGB umożliwia płynne zmienianie barw a dzięki systemowi Mi-Light możemy ustawić tryb świecenia oraz za pomocą jednego sterownika można sterować oświetleniem w każdym pomieszczeniu, a także na zewnątrz budynku. Moduł jednokolorowy można ściemniać przy pomocy ściemniaczy.