Dom i ogród

Nowoczesne dekoracje morskie

Styl morski nieustannie króluje w wielu domach, mieszkaniach i pensjonatach. Sklepy z dekoracjami dla domu mają bogatą ofertę dekoracji stworzoną z myślą o miłośnikach stylu marynistycznego.
Wiele dekoracji można również stworzyć samodzielnie, przy pomocy kilku produktów. Tego typu dekoracje nie wymagają dużego nakładu finansowego, a są bardzo efektowne i zaskoczą niejednego gościa.
Poszukując inspiracji dla swojego wnętrza warto zapoznać się z materiałami dostępnymi na forach i portalach internetowych. Inni użytkownicy zamieszczają tam zdjęcia swoich wyrobów wraz z dokładną instrukcją ich wykonania.
Aby znaleźć tego typu informacje można również skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład modne dekoracje morskie lub efektowne dekoracje w stylu marynistycznym.
W wynikach wyszukiwania pojawią się krótkie filmy i liczne artykuły, stworzone przez znanych specjalistów i architektów wnętrz, którzy dzielą sie swoimi innowacyjnymi pomysłami z czytelnikami.
Jedną z popularnych ozdób jest zawieszony na ścianie statek. Do wykonania tego produktu potrzebne są dwie deski o różnych długościach, kilka gwoździ, farba w odcieniu błękitu i subtelny sznurek.
Deski przy końcach należy zaokrąglić przy pomocy odpowiedniego narzędzia i delikatnie wyszlifować, aby wygładzić powierzchnię. Następnie deski można pomalować wybrany odcieniem farby i ze sobą połączyć przy pomocy gwoździ. Deskom należy nadać kształt statku. Czarnym markerem można także zaznaczyć okna i przód statku. Na końcu konieczne jest delikatne zamocowanie sznura, który umożliwi zawieszenie ozdoby na ścianie.
Koszt wykonania takiej ozdoby jest niewielki, nie przekracza on kwoty trzydziestu złotych.
Inną niebanalną, a zarazem bardzo praktyczną ozdobą jest duże lustro z morskim elementem. Podstawowym produktem jest duże lustro, pozbawione ram i dodatkowych ozdób oraz pleciony sznur w dowolnym kolorze.
Sznur przy pomocy kleju na ciepło należy przykleić w dowolnym miejscu na lustrze, może być on zwinięty w tak zwanego ślimaka lub tworzyć niebanalną ramę lustra. Sznur można dodatkowo udekorować niewielkimi muszelkami lub oryginalnymi kamykami.
Gdy klej stwardnieje i dekoracja będzie się stabilnie trzymała lustro można zawiesić na ścianie. Cena takiej dekoracji mieści się w przedziale od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Wpływ na ostateczny koszt ma przede wszystkim rozmiar i model wybranego lustra. Przy tworzeniu dekoracji należy zachować ostrożność, gdyż lustro jest bardzo delikatnym materiałem i szybko może ulec uszkodzeniu. Warto zaopatrzyć się w specjalne uchwyty do szyb i luster, które umożliwią bezpieczny montaż produktu na ścianie.
Lustro na wymiar można zamówić w pobliskim zakładzie szklarskim. Najczęściej zamówienie jest zrealizowane w ciągu kilku dni roboczych.
Do wyboru są lustra o gładkiej krawędzi lub z frezowanym bokiem. Może mieć ono dowolny kształt, prostokąta, kwadratu lub okręgu. Rozmiar warto dopasować do pomieszczenia.