Dom i ogród

Po róże do szkółki

Szkółka róż jest miejscem, które już niebawem znów będzie licznie odwiedzane przez tych wszystkich, którzy noszą się z zamiarem zakupienia różanych krzewów do swoich ogrodów czy na działki. To zdecydowanie najlepsze miejsce, w którym można zakupić sadzonki róż i to z wielu różnych powodów, z których dwa najważniejsze to olbrzymi wybór róż oraz dobrze ukorzenione, silne i zadbane sadzonki.

Róże pnące, róże wielkokwiatowe, róże okrywowe – różnorodność tego gatunku kwiatów pozwala naprawdę zakochać się w tych roślinach. Jak wiadomo, róż nie trzeba specjalnie nikomu zachwalać. Każdy świetnie wie co to za kwiaty, jak pięknie wyglądają kwitnąć i jak wspaniały zapach mogą dać każdemu ogrodowi. Bez dwóch zdań są to wspaniałe kwiaty, które warto posadzić w ogrodzie i cieszyć się nimi każdego roku.

Niezależnie od tego, czy mamy na myśli róże pnące czy róże wielkokwiatowe lub jeszcze jakieś inne, zawsze pozostajemy pod ich urokiem i zawsze najlepiej kupować sadzonki tychże róż w miejscach sprawdzonych czy specjalizujących się w ich produkcji, a więc szkółkach róż. Wprawdzie na dworze wciąż zima, ale przecież do wiosny już blisko i nim się obejrzymy, zrobi się ciepło i tym samym wyjdziemy w plener, aby rozpocząć prace w ogrodzie. Wiosna to bardzo dobry czas na to, żeby sadzić róże. Rzecz jasna, że można to także robić z powodzeniem jesienią. Jeśli jednak ktoś nie zdążył, to może teraz zainwestować w różane krzewy, które zakwitną już latem.

Róże to kwiaty, które prawdę mówiąc nie mają sobie równych. Pięknie wyglądają, kwitną w zasadzie do późnej jesieni i cieszą oko hodowców. Czegóż chcieć więcej? Na zakończenie niniejszych rozważań dodajmy jeszcze, że te kwiaty nie są zbyt trudne w uprawie. Trzeba tylko zadbać o dobre podłoże, odpowiednie nawożenie i opryski, głównie przed mszycami.